Aktualności

Zwycięzcy plebiscytu Atut Krakowa wybrani!
6 grudzień 2017

Zwycięzcy plebiscytu Atut Krakowa wybrani!

Axis, B4B Bonarka for Business (budynek F) oraz Equal Business Park (budynek B) – to zwycięzcy plebiscytu Atut Krakowa organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa oraz Eurobuild Conferences.

Ogłoszenie wyników na najlepsze obiekty biurowe w Krakowie odbyło się podczas gali zorganizowanej 5 grudnia w Urzędzie Miasta Krakowa. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas głosowania online, które zostało przeprowadzone wśród firm z sektora BSS.

Ceremonię rozdania nagród poprzedziła dyskusja na temat rozwoju rynku biurowego w mieście, w której uczestniczyli deweloperzy (Marta Wybrańska z Avestus Real Estate, Radosław Jurek z Grupy Pawo), agenci biurowi (Anna Galicka-Bieda z Colliers International, Monika Sudecka-Karaś z Knight Frank i Włodzimierz Jędruszak z Fisheye Properties) oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Krakowa (Rafał Kulczycki z Wydziału Rozwoju Miasta).

Kategoria Ekologiczny Obiekt Biurowy

W kategorii na najbardziej ekologiczny obiekt zgłosiły się dwa krakowskie biurowce. Pierwsze miejsce zdobył biurowiec B4B Bonarka for Business (budynek F) zlokalizowany przy ul. Puszkarskiej 7K w Krakowie. Budynek został otwarty w czerwcu 2016 roku, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 14 239 m2 – 100% powierzchni pełni funkcję biurową. Obiekt posiada certyfikat BREEM na poziomie Very Good (61,7%) na etapie Interim Certificate. Deweloperem obiektu jest firma TriGranit.

Drugie miejsce zdobył biurowiec Aleja Pokoju 5, którego deweloperem jest Grupa Buma.

Kategoria Przyjazny Użytkownikowi Obiekt Biurowy

Do kategorii na najbardziej przyjazny użytkownikom obiekt zgłosiło się najwięcej budynków. Tytuł zwycięzcy został przyznany biurowcowi Axis, którego otwarcie miało miejsce w październiku 2016 roku. Inwestorem oraz deweloperem obiektu jest Skanska Property Poland. Budynek znajduje się na ul. Przy Rondzie 5 w Krakowie, jego powierzchnia użytkowa wynosi 25 369 m2, z czego 80% przeznaczonych jest na biura.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął biurowiec Korona Office Complex, którego inwestorem i deweloperem jest firma GTC. Na trzecim miejscu uplasował się Enterprise Park – inwestorem i deweloperem obiektu są Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners.

Najciekawszy Obiekt Biurowy

Zwycięzcą w kategorii na najciekawszy obiekt biurowy w Krakowie został biurowiec Equal Business Park (budynek B), którego deweloperem jest firma Cavatina Holding. Za projekt architektoniczny odpowiadali architekci Mariusz Chrobak i Piotr Jasiński z Cavatina Architects. Otwarcie budynku odbyło się w lipcu 2017 roku, obiekt zlokalizowany jest na krakowskim Podgórzu przy ul. Wielickiej 28. Powierzchnia użytkowa biurowca wynosi 23 892 m2, z czego 68,4% przeznaczone jest na funkcję biurową.

Według głosowania drugim najciekawszym obiektem biurowym w Krakowie jest Pilot Tower, którego inwestorem jest Fprop Kraków, a deweloperem UBM Polska. Na trzecim miejscu znalazł się biurowiec BENACO – inwestor i deweloper obiektu to spółka BENACO.

Nagroda specjalna – Grand Prix

Podczas spotkania 5 grudnia w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się również głosowanie na najlepszy obiekt biurowy w kategorii Grad Prix. W głosowaniu wzięły udział zwycięskie projekty z trzech wyżej wymienionych kategorii, a głosy, podobnie jak wcześniej, oddawali przedstawiciele firm z sektora BSS. Tytuł Grand Prix uzyskał biurowiec Equal Business Park (budynek B), otrzymując tym samym dwie nagrody w plebiscycie Atut Krakowa 2017.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

23 listopad 2017

Poznaj nominowane projekty!

Termin rejestracji zgłoszeń do plebiscytu Atut Krakowa dobiegł końca – do konkursu zakwalifikowało się 13 obiektów biurowych.

Zachęcamy do zapoznania się ze zgłoszeniami – informacje o wszystkich nominowanych projektach zamieszczone są na stronie www.atutkrakowa.com w zakładce „Plebiscyt”.

Pozytywnie zweryfikowane zgłoszenia przechodzą do kolejnego etapu, w którym w drodze głosowania zostaną wybrani zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Wyniki zostaną ogłoszone podczas dorocznego spotkania z przedstawicielami krakowskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa.

Uczestnicy tego spotkania będą mogli zagłosować na swojego faworyta. Obiekt z największą liczbą głosów uzyska tytuł Grand Prix.

Przedłużony termin rejestracji projektów!
20 listopad 2017

Przedłużony termin rejestracji projektów!

Ze względu na liczne zapytania i prośby o możliwość przesunięcia terminu zgłaszania projektów do plebiscytu Atut Krakowa, podjęta została decyzja o wydłużeniu czasu rejestracji.

Projekty można zgłaszać do 22 listopada 2017 r.

Rejestracji należy dokonywać przez stronę internetową www.atutkrakowa.com (formularze dostępne są w zakładce „Plebiscyt”). Wszystkie nominowane projekty zostaną opublikowane na stronie plebiscytu po zakończeniu terminu przyjmowania zgłoszeń.

Zwycięskie projekty będą ogłoszone podczas gali, która odbędzie się w dniu 5 grudnia 2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa. Tego dnia zostanie również wybrany zwycięzca w kategorii Grand Prix.

Atut Krakowa – pierwsza edycja plebiscytu
15 listopad 2017

Atut Krakowa – pierwsza edycja plebiscytu

Który budynek biurowy wybudowany w Krakowie w ostatnich kilku latach jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie przyniesie rozstrzygnięcie Plebiscytu ogłoszonego przy współpracy z  Miastem Kraków.