AVIA A-Class Office Building - Kraków

Zaprojektowany z troską o przyszłych najemców, budynek biurowy AVIA został wybudowany zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa przewidzianymi ramami certyfikacji LEED, dając gwarancję wysokiej jakości realizacji. Wewnątrz budynku znajduje się ogród w stylu japońskim i zielone atrium. AVIA Office Building to biurowiec klasy A zlokalizowany w Krakowskim Parku Technologicznym - w jednej z szybciej rozwijających się dzielnic Krakowa – Czyżyny.
Nazwa obiektu AVIA A-Class Office Building - Kraków
Lokalizacja Kraków, ul. Życzkowskiego 20 - KPT
Data oddania do użytku 2015
Inwestor GD&K Group & CA Immo
Deweloper GD&K Group & CA Immo
Generalny wykonawca Re-Bau
Autor/Autorzy projektu architektonicznego Gd&K Consulting & Ovotz design Lab.
Standard budynku Biurowiec klasy A
Strona www obiektu http://www.aviaoffices.pl
Powierzchnia całkowita 18 400 m2
Powierzchnia użytkowa 16 400 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową? 90%
Wysokość 20m
Liczba kondygnacji naziemnych 6
Liczba kondygnacji podziemnych 2
Nazwa obiektu
AVIA A-Class Office Building - Kraków
Lokalizacja
Kraków, ul. Życzkowskiego 20 - KPT
Data oddania do użytku
2015
Inwestor
GD&K Group & CA Immo
Deweloper
GD&K Group & CA Immo
Generalny wykonawca
Re-Bau
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
Gd&K Consulting & Ovotz design Lab.
Standard budynku
Biurowiec klasy A
Strona www obiektu
Powierzchnia całkowita
18 400 m2
Powierzchnia użytkowa
16 400 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową?
90%
Wysokość
20m
Liczba kondygnacji naziemnych
6
Liczba kondygnacji podziemnych
2
Ogólny opis projektu Zaprojektowany z troską o przyszłych najemców, budynek biurowy AVIA został wybudowany zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa przewidzianymi ramami certyfikacji LEED, dając gwarancję wysokiej jakości realizacji. Wewnątrz budynku znajduje się ogród w stylu japońskim i zielone atrium. AVIA Office Building to biurowiec klasy A zlokalizowany w Krakowskim Parku Technologicznym - w jednej z szybciej rozwijających się dzielnic Krakowa – Czyżyny.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe 6-cio kondygnacyjny budynek biurowy z funkcją gastronomiczną i usługową w parterze z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym oraz parkingiem terenowym.
Najemcy obiektu BPH/ Alior Bank GE Healthcare Syntel Comarch Ailleron Stefanini Aptean Olimp Fair Play
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Elewacja wykończona tynkiem dekoracyjnym typu Ameriston w dwóch kontrastowych kolorach układających się w geometryczny wzór wokół otworów okiennych. Ostatnia kondygnacja wykończona płytami warstwowymi pokrytymi blachą stalową w kolorze białym. Elewacja budynku w swojej estetyce nawiązuje do szachownicy Polskich Sił Powietrznych i stanowi niejako ukłon w stronę historii okolic Krakowskiego Parku Technologicznego, gdzie w okresie międzywojennym mieściło się lotnisko.
Opis zagospodarowania terenu wokół budynku Wokół budynku znajdują się elementy małej architektury, wielostanowiskowy parking dla samochodów i rowerów, szklana wiata dla pracowników budynku oraz liczna zieleń.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) Budynek posiada dwukondygnacyjny parking podziemny dla 140-tu samochodów oraz parking terenowy w bezpośrednim sąsiedztwie - docelowo dla 271 samochodów.
Informacje o udogodnieniach dla pracowników (np. stojaki na rowery, punkty usługowe typu kawiarnia, poczta, itp.) W biurowcu znajduje się kantyna, punkt przedszkolny, bankomat, maszyny wendingowe oraz wewnętrzne patio.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii PRZYJAZNY UŻYTKOWNIKOWI OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków) AVIA ze względu na płytki, wewnętrzny (13-to metrowy) trakt komunikacyjny zapewnia nieograniczony dostęp do światła dziennego wszystkim pracownikom obiektu. Oprócz parkingu dla rowerów i samochodów, zapewnia też swoim użytkownikom korzystanie z "AVIA busa", który przewozi pasażerów na trasie - biurowiec - przystanki autobusowe i tramwajowe - biurowiec, co skraca drogę - do i - z pracy. Pracownicy AVII, mają też do dyspozycji piękne i spokojne wewnętrzne patio, punkt przedszkolny i kantynę.
Ogólny opis projektu
Zaprojektowany z troską o przyszłych najemców, budynek biurowy AVIA został wybudowany zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa przewidzianymi ramami certyfikacji LEED, dając gwarancję wysokiej jakości realizacji. Wewnątrz budynku znajduje się ogród w stylu japońskim i zielone atrium. AVIA Office Building to biurowiec klasy A zlokalizowany w Krakowskim Parku Technologicznym - w jednej z szybciej rozwijających się dzielnic Krakowa – Czyżyny.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe
6-cio kondygnacyjny budynek biurowy z funkcją gastronomiczną i usługową w parterze z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym oraz parkingiem terenowym.
Najemcy obiektu
BPH/ Alior Bank GE Healthcare Syntel Comarch Ailleron Stefanini Aptean Olimp Fair Play
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Elewacja wykończona tynkiem dekoracyjnym typu Ameriston w dwóch kontrastowych kolorach układających się w geometryczny wzór wokół otworów okiennych. Ostatnia kondygnacja wykończona płytami warstwowymi pokrytymi blachą stalową w kolorze białym. Elewacja budynku w swojej estetyce nawiązuje do szachownicy Polskich Sił Powietrznych i stanowi niejako ukłon w stronę historii okolic Krakowskiego Parku Technologicznego, gdzie w okresie międzywojennym mieściło się lotnisko.
Opis zagospodarowania terenu wokół budynku
Wokół budynku znajdują się elementy małej architektury, wielostanowiskowy parking dla samochodów i rowerów, szklana wiata dla pracowników budynku oraz liczna zieleń.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
Budynek posiada dwukondygnacyjny parking podziemny dla 140-tu samochodów oraz parking terenowy w bezpośrednim sąsiedztwie - docelowo dla 271 samochodów.
Informacje o udogodnieniach dla pracowników (np. stojaki na rowery, punkty usługowe typu kawiarnia, poczta, itp.)
W biurowcu znajduje się kantyna, punkt przedszkolny, bankomat, maszyny wendingowe oraz wewnętrzne patio.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii PRZYJAZNY UŻYTKOWNIKOWI OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków)
AVIA ze względu na płytki, wewnętrzny (13-to metrowy) trakt komunikacyjny zapewnia nieograniczony dostęp do światła dziennego wszystkim pracownikom obiektu. Oprócz parkingu dla rowerów i samochodów, zapewnia też swoim użytkownikom korzystanie z "AVIA busa", który przewozi pasażerów na trasie - biurowiec - przystanki autobusowe i tramwajowe - biurowiec, co skraca drogę - do i - z pracy. Pracownicy AVII, mają też do dyspozycji piękne i spokojne wewnętrzne patio, punkt przedszkolny i kantynę.