ENTERPRISE PARK

Enterprise Park to nowoczesny park biurowy klasy A zlokalizowany na krakowskim Podgórzu. Obejmuje otoczone naturalną zielenią kameralne, trzypiętrowe budynki, o łącznej powierzchni ponad 61.600 m. kw. W pobliżu znajdują się drogowe, tramwajowe i kolejowe szlaki komunikacyjne pozwalające na szybkie i bezproblemowe dotarcie do kompleksu z każdej lokalizacji w Krakowie. Enterprise Park to jedna z najlepszych lokalizacji w Krakowie, którą doceniają nie tylko najdynamiczniej rozwijające się firmy w swoich sektorach, ale również ich klienci, na co dzień odwiedzający kompleks. Wysoki standard oferowanej przestrzeni biurowej i usługowej, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz liczne udogodnienia dla jego użytkowników sprawiają, że już w momencie oddania do użytku kolejnego budynku (E), możemy pochwalić się niemal pełną komercjalizacją dostępnej powierzchni.
Nazwa obiektu ENTERPRISE PARK
Lokalizacja Enterprise Park jest zlokalizowany przy Alei Powstańców Wielkopolskich na krakowskim Podgórzu. Enterprise Park mieści się w południowej części Krakowa, co gwarantuje komfortowy dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Lokalizacja Enterprise Park wyróżnia także bliskość lotniska i dużych osiedli mieszkaniowych.
Data oddania do użytku Budynek A Realizacja: wrzesień 2012 / Budynek B Realizacja: wrzesień 2012 / Budynek C Realizacja: czerwiec 2014 / Budynek D Realizacja : grudzień 2015 / Budynek E Realizacja: lipiec 2017 / Budynek F Realizacja: październik 2017
Inwestor Avestus Real Estate & Tristan Capital Partners
Deweloper Avestus Real Estate & Tristan Capital Partners
Generalny wykonawca Eiffage Polska Budownictwo
Autor/Autorzy projektu architektonicznego DDJM Biuro Architektoniczne
Standard budynku Class A
Strona www obiektu http://www.enterprisepark.pl
Powierzchnia całkowita 108 492,02 m2
Powierzchnia użytkowa 61.644 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową? 97%, 59.800m2
Wysokość 15,50 m
Liczba kondygnacji naziemnych 4
Liczba kondygnacji podziemnych 1
Nazwa obiektu
ENTERPRISE PARK
Lokalizacja
Enterprise Park jest zlokalizowany przy Alei Powstańców Wielkopolskich na krakowskim Podgórzu. Enterprise Park mieści się w południowej części Krakowa, co gwarantuje komfortowy dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Lokalizacja Enterprise Park wyróżnia także bliskość lotniska i dużych osiedli mieszkaniowych.
Data oddania do użytku
Budynek A Realizacja: wrzesień 2012 / Budynek B Realizacja: wrzesień 2012 / Budynek C Realizacja: czerwiec 2014 / Budynek D Realizacja : grudzień 2015 / Budynek E Realizacja: lipiec 2017 / Budynek F Realizacja: październik 2017
Inwestor
Avestus Real Estate & Tristan Capital Partners
Deweloper
Avestus Real Estate & Tristan Capital Partners
Generalny wykonawca
Eiffage Polska Budownictwo
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
DDJM Biuro Architektoniczne
Standard budynku
Class A
Strona www obiektu
Powierzchnia całkowita
108 492,02 m2
Powierzchnia użytkowa
61.644 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową?
97%, 59.800m2
Wysokość
15,50 m
Liczba kondygnacji naziemnych
4
Liczba kondygnacji podziemnych
1
Ogólny opis projektu Enterprise Park to nowoczesny park biurowy klasy A zlokalizowany na krakowskim Podgórzu. Obejmuje otoczone naturalną zielenią kameralne, trzypiętrowe budynki, o łącznej powierzchni ponad 61.600 m. kw. W pobliżu znajdują się drogowe, tramwajowe i kolejowe szlaki komunikacyjne pozwalające na szybkie i bezproblemowe dotarcie do kompleksu z każdej lokalizacji w Krakowie. Enterprise Park to jedna z najlepszych lokalizacji w Krakowie, którą doceniają nie tylko najdynamiczniej rozwijające się firmy w swoich sektorach, ale również ich klienci, na co dzień odwiedzający kompleks. Wysoki standard oferowanej przestrzeni biurowej i usługowej, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz liczne udogodnienia dla jego użytkowników sprawiają, że już w momencie oddania do użytku kolejnego budynku (E), możemy pochwalić się niemal pełną komercjalizacją dostępnej powierzchni.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe Kompleks biurowy
Najemcy obiektu Aon, Cisco, Delphi, Przedszkole pod Magnolią, Warsztat Kulinarny, Weatherford
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Architektura obiektu to współczesne rozwiązanie projektowe, wyróżniające się jakością detalu i zastosowanych materiałów. Podstawowe materiały użyte na elewacjach to: tynk szlachetny, okładzina aluminiowa i szkło bezbarwne w zestawach aluminiowych.
Opis zagospodarowania terenu wokół budynku Teren wokół budynku (ogrodzony, z ochroną), wypełnia zieleń, którą wykorzystaliśmy na potrzeby pracowników naszych najemców organizując, między innymi, strefy relaksu. Boiska do gry w siatkówkę, ping-ponga, zewnętrzna siłownia, ścieżki i stojaki rowerowe, w tym wypożyczalnia rowerów to tylko jedne z udogodnień w Enterprise Park. W okresie letnim można poleżakować, czy też skorzystać z regularnie odwiedzających nas food-trucks.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) W Enterprise Park znajduje się 1224 miejsc parkingowych, w tym 24 naziemne między budynkami AB i C (zielone parkingi), pozostałe są to podziemne.
Informacje o udogodnieniach dla pracowników (np. stojaki na rowery, punkty usługowe typu kawiarnia, poczta, itp.) Do podstawowych udogodnień dla pracowników najemców Enterprise należą: przedszkole pod Magnolią, zewnętrzne strefy relaksu (boiska do siatkówki, ping-ponga, zewnętrzna siłownia, możliwość skorzystania w okresie letnim z leżaków), ale również restauracja "Warsztat Kulinarny", czy wizytujące nas regularnie food-trucks. Przestrzeń Enterprise Park jest przyjazna dla rowerzystów - od ponad trzech lat najemcy Enterprise Park mogą bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni 30 rowerów. Na terenie kompleksu znajduje się ponadto około 600 stojaków na rowery.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii PRZYJAZNY UŻYTKOWNIKOWI OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków) Udogodnienia dostępne w Enterprise Park w Krakowie, m.in. zaplecze rowerowe, w tym bezpłatna wypożyczalnia jednośladów, tereny rekreacyjne, obiekty sportowe czynią ten nowoczesny biurowiec przyjaznym dla jego użytkowników. Oprócz bogatej infrastruktury, w tym rozwiązań skierowanych do osób zmotoryzowanych, pracownicy najemców mogą korzystać z dostępnej oferty gastronomicznej, która poszerzy się wkrótce o kawiarnię Deli Sandwich.
Ogólny opis projektu
Enterprise Park to nowoczesny park biurowy klasy A zlokalizowany na krakowskim Podgórzu. Obejmuje otoczone naturalną zielenią kameralne, trzypiętrowe budynki, o łącznej powierzchni ponad 61.600 m. kw. W pobliżu znajdują się drogowe, tramwajowe i kolejowe szlaki komunikacyjne pozwalające na szybkie i bezproblemowe dotarcie do kompleksu z każdej lokalizacji w Krakowie. Enterprise Park to jedna z najlepszych lokalizacji w Krakowie, którą doceniają nie tylko najdynamiczniej rozwijające się firmy w swoich sektorach, ale również ich klienci, na co dzień odwiedzający kompleks. Wysoki standard oferowanej przestrzeni biurowej i usługowej, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz liczne udogodnienia dla jego użytkowników sprawiają, że już w momencie oddania do użytku kolejnego budynku (E), możemy pochwalić się niemal pełną komercjalizacją dostępnej powierzchni.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe
Kompleks biurowy
Najemcy obiektu
Aon, Cisco, Delphi, Przedszkole pod Magnolią, Warsztat Kulinarny, Weatherford
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Architektura obiektu to współczesne rozwiązanie projektowe, wyróżniające się jakością detalu i zastosowanych materiałów. Podstawowe materiały użyte na elewacjach to: tynk szlachetny, okładzina aluminiowa i szkło bezbarwne w zestawach aluminiowych.
Opis zagospodarowania terenu wokół budynku
Teren wokół budynku (ogrodzony, z ochroną), wypełnia zieleń, którą wykorzystaliśmy na potrzeby pracowników naszych najemców organizując, między innymi, strefy relaksu. Boiska do gry w siatkówkę, ping-ponga, zewnętrzna siłownia, ścieżki i stojaki rowerowe, w tym wypożyczalnia rowerów to tylko jedne z udogodnień w Enterprise Park. W okresie letnim można poleżakować, czy też skorzystać z regularnie odwiedzających nas food-trucks.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
W Enterprise Park znajduje się 1224 miejsc parkingowych, w tym 24 naziemne między budynkami AB i C (zielone parkingi), pozostałe są to podziemne.
Informacje o udogodnieniach dla pracowników (np. stojaki na rowery, punkty usługowe typu kawiarnia, poczta, itp.)
Do podstawowych udogodnień dla pracowników najemców Enterprise należą: przedszkole pod Magnolią, zewnętrzne strefy relaksu (boiska do siatkówki, ping-ponga, zewnętrzna siłownia, możliwość skorzystania w okresie letnim z leżaków), ale również restauracja "Warsztat Kulinarny", czy wizytujące nas regularnie food-trucks. Przestrzeń Enterprise Park jest przyjazna dla rowerzystów - od ponad trzech lat najemcy Enterprise Park mogą bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni 30 rowerów. Na terenie kompleksu znajduje się ponadto około 600 stojaków na rowery.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii PRZYJAZNY UŻYTKOWNIKOWI OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków)
Udogodnienia dostępne w Enterprise Park w Krakowie, m.in. zaplecze rowerowe, w tym bezpłatna wypożyczalnia jednośladów, tereny rekreacyjne, obiekty sportowe czynią ten nowoczesny biurowiec przyjaznym dla jego użytkowników. Oprócz bogatej infrastruktury, w tym rozwiązań skierowanych do osób zmotoryzowanych, pracownicy najemców mogą korzystać z dostępnej oferty gastronomicznej, która poszerzy się wkrótce o kawiarnię Deli Sandwich.