Equal Business Park (Budynek B)

Budynek składa się z dwóch skrzydeł o sześciu kondygnacjach nadziemnych, usytułowanych prostopadle do ul. Wielickiej. Skrzydła połączono ze sobą dwoma dwukondygnacyjnymi łącznikami. Pierwszy zaprojektowano od ul. Wielickiej i łączy skrzydła na 5 i 6 kondygnacji nadziemnej. Drugi zaprojektowano od strony wschodniej i łączy skrzydła na 1 i 2 kondygnacji nadziemnej. Wewnątrz zabudowy utworzono reprezentacyjny dziedziniec, w którym usytuowano główne wejścia do budynku.
Nazwa obiektu Equal Business Park (Budynek B)
Lokalizacja Wielicka 28, Podgórze, Kraków
Data oddania do użytku 07.2017
Inwestor 100K Sp. Z o.o. (Spółka Grupy Kapitałowej CAVATINA HOLDING S.A.)
Deweloper CAVATINA HOLDING S.A.
Generalny wykonawca Cavatina GW Sp. Z o.o.
Autor/Autorzy projektu architektonicznego Cavatina Architects / arch. Mariusz Chrobak. arch. Piotr Jasiński
Standard budynku Klasa A
Strona www obiektu http://cavatina.pl/
Powierzchnia całkowita 26 176 m2
Powierzchnia użytkowa 23 892 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową? 68,4%
Wysokość 20,9 m
Liczba kondygnacji naziemnych 6
Liczba kondygnacji podziemnych 1
Nazwa obiektu
Equal Business Park (Budynek B)
Lokalizacja
Wielicka 28, Podgórze, Kraków
Data oddania do użytku
07.2017
Inwestor
100K Sp. Z o.o. (Spółka Grupy Kapitałowej CAVATINA HOLDING S.A.)
Deweloper
CAVATINA HOLDING S.A.
Generalny wykonawca
Cavatina GW Sp. Z o.o.
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
Cavatina Architects / arch. Mariusz Chrobak. arch. Piotr Jasiński
Standard budynku
Klasa A
Strona www obiektu
Powierzchnia całkowita
26 176 m2
Powierzchnia użytkowa
23 892 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową?
68,4%
Wysokość
20,9 m
Liczba kondygnacji naziemnych
6
Liczba kondygnacji podziemnych
1
Ogólny opis projektu Budynek składa się z dwóch skrzydeł o sześciu kondygnacjach nadziemnych, usytułowanych prostopadle do ul. Wielickiej. Skrzydła połączono ze sobą dwoma dwukondygnacyjnymi łącznikami. Pierwszy zaprojektowano od ul. Wielickiej i łączy skrzydła na 5 i 6 kondygnacji nadziemnej. Drugi zaprojektowano od strony wschodniej i łączy skrzydła na 1 i 2 kondygnacji nadziemnej. Wewnątrz zabudowy utworzono reprezentacyjny dziedziniec, w którym usytuowano główne wejścia do budynku.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe Budynek biurowo-usługowy Funkcja podstawowa: biurowa na kondygnacjach nadziemnych od 2 do 6. Funkcje dodatkowe: usługi w parterze, garaże dla samochodów osobowych na kondygnacji podziemnej oraz w części parterowej.
Najemcy obiektu INTEGER (InPost) PRODATA SII COGWORKS SITECH INNOENERGY (CC POLAND) MURAPOL ARCHITECTS DRIVE MEATING POINT FAIR-PLAY SPAR
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Fasady aluminiowo-szklane w konstrukcji słupowo-ryglowej Okładziny z płyt kompozytowych Alucobound Fasady szklane mocowane punktowo w konstrukcji tzw. "podwójnej skóry"
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) Garaż podziemny - 187 miejsca postojowe Garaż nadziemny - 41 miejsc postojowych Parkingi w terenie 83 miejsca postojowe
Informacja o ciekawych, nietypowych rozwiązaniach zastosowanych w obiekcie Elewacje całoszklane w konstrukcji tzw. "podwójnej skóry". Komplet instalacji wewnętrznych zarządzanych przez system BMS. Certyfikacja ekologiczna budynku BREEAM na poziomie "Very Good".
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii NAJCIEKAWSZY OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków) Obiekt reprezentuje unikatowe podejście w sektorze budownictwa biurowego, ze szczególnym uwzględnieniem walorów projektowych (niepowtarzalna bryła oraz detal). Oryginalny charakter budyku podkreślony jest dzięki małej architekturze w postaci oryginalnych rzeźb oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Equal Business Park jest doskonałym przykładem rewitalizacji terenów poprzemysłowych, który w połączeniu z dbałością o tereny zielone staje się wyjątkowym miejscem na biznesowej mapie Krakowa.
Ogólny opis projektu
Budynek składa się z dwóch skrzydeł o sześciu kondygnacjach nadziemnych, usytułowanych prostopadle do ul. Wielickiej. Skrzydła połączono ze sobą dwoma dwukondygnacyjnymi łącznikami. Pierwszy zaprojektowano od ul. Wielickiej i łączy skrzydła na 5 i 6 kondygnacji nadziemnej. Drugi zaprojektowano od strony wschodniej i łączy skrzydła na 1 i 2 kondygnacji nadziemnej. Wewnątrz zabudowy utworzono reprezentacyjny dziedziniec, w którym usytuowano główne wejścia do budynku.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe
Budynek biurowo-usługowy Funkcja podstawowa: biurowa na kondygnacjach nadziemnych od 2 do 6. Funkcje dodatkowe: usługi w parterze, garaże dla samochodów osobowych na kondygnacji podziemnej oraz w części parterowej.
Najemcy obiektu
INTEGER (InPost) PRODATA SII COGWORKS SITECH INNOENERGY (CC POLAND) MURAPOL ARCHITECTS DRIVE MEATING POINT FAIR-PLAY SPAR
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Fasady aluminiowo-szklane w konstrukcji słupowo-ryglowej Okładziny z płyt kompozytowych Alucobound Fasady szklane mocowane punktowo w konstrukcji tzw. "podwójnej skóry"
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
Garaż podziemny - 187 miejsca postojowe Garaż nadziemny - 41 miejsc postojowych Parkingi w terenie 83 miejsca postojowe
Informacja o ciekawych, nietypowych rozwiązaniach zastosowanych w obiekcie
Elewacje całoszklane w konstrukcji tzw. "podwójnej skóry". Komplet instalacji wewnętrznych zarządzanych przez system BMS. Certyfikacja ekologiczna budynku BREEAM na poziomie "Very Good".
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii NAJCIEKAWSZY OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków)
Obiekt reprezentuje unikatowe podejście w sektorze budownictwa biurowego, ze szczególnym uwzględnieniem walorów projektowych (niepowtarzalna bryła oraz detal). Oryginalny charakter budyku podkreślony jest dzięki małej architekturze w postaci oryginalnych rzeźb oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Equal Business Park jest doskonałym przykładem rewitalizacji terenów poprzemysłowych, który w połączeniu z dbałością o tereny zielone staje się wyjątkowym miejscem na biznesowej mapie Krakowa.