Pilot Tower

Pilot Tower to nowoczesny budynek o 14 kondygnacjach naziemnych. Geometryczna forma budynku w kształcie prostopadłościanu z dużymi przestronnymi wcięciami na rogach kilku kondygnacji, nadaje Pilot Tower prestiżowy i unikalny wygląd. Elewacja składa się z pionowych pilastrów w kolorze patynowanej miedzi, których szerokość zwęża się w miarę rosnącej wysokości. Takie rozwiązanie sprawia, że biurowiec wyróżnia się na tle istniejącej zabudowy.
Nazwa obiektu Pilot Tower
Lokalizacja Kraków, dzielnica Prądnik Czerwony, ul. Pilotów 10
Data oddania do użytku 2014
Inwestor Fprop Kraków Sp. z o.o.
Deweloper UBM Polska Sp. z o.o.
Generalny wykonawca PORR S.A.
Autor/Autorzy projektu architektonicznego autorzy projektu- generalni projektanci: arch. Stanisław Deńko, Piotr Nawara, Agnieszka Szultk, projektant projektu budowlanego: arch. Bartłomiej Łobaziewicz
Standard budynku klasa A
Strona www obiektu http://pilottower.pl
Powierzchnia całkowita około 11 000
Powierzchnia użytkowa około 10 300
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową? 98%
Wysokość 47,97 m
Liczba kondygnacji naziemnych 14
Liczba kondygnacji podziemnych 3
Nazwa obiektu
Pilot Tower
Lokalizacja
Kraków, dzielnica Prądnik Czerwony, ul. Pilotów 10
Data oddania do użytku
2014
Inwestor
Fprop Kraków Sp. z o.o.
Deweloper
UBM Polska Sp. z o.o.
Generalny wykonawca
PORR S.A.
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
autorzy projektu- generalni projektanci: arch. Stanisław Deńko, Piotr Nawara, Agnieszka Szultk, projektant projektu budowlanego: arch. Bartłomiej Łobaziewicz
Standard budynku
klasa A
Strona www obiektu
Powierzchnia całkowita
około 11 000
Powierzchnia użytkowa
około 10 300
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową?
98%
Wysokość
47,97 m
Liczba kondygnacji naziemnych
14
Liczba kondygnacji podziemnych
3
Ogólny opis projektu Pilot Tower to nowoczesny budynek o 14 kondygnacjach naziemnych. Geometryczna forma budynku w kształcie prostopadłościanu z dużymi przestronnymi wcięciami na rogach kilku kondygnacji, nadaje Pilot Tower prestiżowy i unikalny wygląd. Elewacja składa się z pionowych pilastrów w kolorze patynowanej miedzi, których szerokość zwęża się w miarę rosnącej wysokości. Takie rozwiązanie sprawia, że biurowiec wyróżnia się na tle istniejącej zabudowy.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe Obiekt o funkcjach biurowo-usługowych.
Najemcy obiektu Grupa Onet.pl S.A., Krakchemia S.A. , Grupa Gastromall, Kredens Tradycja Galicyjska S.A., PZU S.A.,PZU na Życie S.A., Vistula Group S.A., W. Kruk S.A., Creadis Sp. z o.o., GP Strategies Poland Sp. z o.o.
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Unikalna kombinacja fasady wykonanej w technologii słupowo ryglowej, z okładzinami z blachy aluminiowej, nadającej jej niepowtarzalną strukturę oraz wygląd.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) Łącza ilość miejsc parkingowych wynosi 175.
Informacja o ciekawych, nietypowych rozwiązaniach zastosowanych w obiekcie Unikalna bryła tworząca loggie balkonowe stanowiące oryginalną kontynuację wnętrz o charakterze wypoczynkowym.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii NAJCIEKAWSZY OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków) Pilot Tower jest nowoczesnym budynkiem pełniącym funkcje biurowo-usługowe. Wzbudza on zainteresowanie swym designem jak również dzięki swej niebanalnej konstrukcji wyróżnia się na tle otaczającej go zabudowy. Usytuowany jest w doskonale skomunikowanej przestrzeni miejskiej, co dodatkowo czyni go charakterystycznym punktem na mapie Krakowa.
Ogólny opis projektu
Pilot Tower to nowoczesny budynek o 14 kondygnacjach naziemnych. Geometryczna forma budynku w kształcie prostopadłościanu z dużymi przestronnymi wcięciami na rogach kilku kondygnacji, nadaje Pilot Tower prestiżowy i unikalny wygląd. Elewacja składa się z pionowych pilastrów w kolorze patynowanej miedzi, których szerokość zwęża się w miarę rosnącej wysokości. Takie rozwiązanie sprawia, że biurowiec wyróżnia się na tle istniejącej zabudowy.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe
Obiekt o funkcjach biurowo-usługowych.
Najemcy obiektu
Grupa Onet.pl S.A., Krakchemia S.A. , Grupa Gastromall, Kredens Tradycja Galicyjska S.A., PZU S.A.,PZU na Życie S.A., Vistula Group S.A., W. Kruk S.A., Creadis Sp. z o.o., GP Strategies Poland Sp. z o.o.
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Unikalna kombinacja fasady wykonanej w technologii słupowo ryglowej, z okładzinami z blachy aluminiowej, nadającej jej niepowtarzalną strukturę oraz wygląd.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
Łącza ilość miejsc parkingowych wynosi 175.
Informacja o ciekawych, nietypowych rozwiązaniach zastosowanych w obiekcie
Unikalna bryła tworząca loggie balkonowe stanowiące oryginalną kontynuację wnętrz o charakterze wypoczynkowym.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii NAJCIEKAWSZY OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków)
Pilot Tower jest nowoczesnym budynkiem pełniącym funkcje biurowo-usługowe. Wzbudza on zainteresowanie swym designem jak również dzięki swej niebanalnej konstrukcji wyróżnia się na tle otaczającej go zabudowy. Usytuowany jest w doskonale skomunikowanej przestrzeni miejskiej, co dodatkowo czyni go charakterystycznym punktem na mapie Krakowa.