Regent Office

Zaprojektowany budynek biurowy przy ul. Prądnickiej 20a stanowi wyznacznik i odniesienie dla przyszłej zabudowy całej okolicy. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum miasta, powiązanej z jakością nowoczesnej przestrzeni biurowej, obiekt ten ma szansę stać sie rozpoznawalnym punktem na mapie Krakowa. Bryła budynku podzielona została na dwie części - frontową z wykończeniem cegłą i kamiennymi akcentami wokół okien, oraz tylną, w której zastosowano wykończenia jasnym tynkiem. Nieregularny układ okien łamie monotonię długiej na ponad 60 metrów ściany, a części frontowej lekkości dodają dodatkowo przeszklenia, wysokie na dwie kondygnacje. Podcięcie budynku w parterze, ze ścianami kurtynowymi foyer i części restauracyjnej daje wrażenie zawieszenia bryły ponad terenem. Tradycyjna cegła frontowej części oraz miękkie kształty bryły, połączone z zielenią na dachu nawiązują do architektury pobliskiego Fortu Kleparz, a tynkowana część tylna koresponduje z tradycyjnymi elewacjami szpitala wojskowego. Przy projektowaniu budynku zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch zabytkowych drzew. Przed i pod budynkiem zaprojektowano plac sięgający do ulicy Prądnickiej, łącząc ciąg pieszy ulicy ze strefą wejściową. Obsługa komunikacyjna odbywa się wzdłuż północnej granicy działki, rampami prowadzącymi do garażu i placu dostaw na tyłach budynku. Budynek został podzielony na następujące strefy funkcjonalne: pięciokondygnacyjna część biurowa, połączona z dwiema podziemnymi kondygnacjami garażu, a we frontowej część parteru wydzielony moduł restauracji. Na dachu budynku i na zadaszeniu kondygnacji technicznej mamy do dyspozycji urządzoną przestrzeń zieloną, która ściśle koresponduje z otoczeniem. Dopełnieniem relaksu na tarasach jest widok historycznej sylwety miasta z Zamkiem Królewskim w centralnym punkcie oraz rysującymi się w oddali w słoneczne dni szczytami Beskidów i Tatr.
Nazwa obiektu Regent Office
Lokalizacja ul. Prądnicka 20A
Data oddania do użytku 2016
Inwestor Herbewo International S.A.
Deweloper Herbewo International S.A.
Generalny wykonawca KPB Cracovia
Autor/Autorzy projektu architektonicznego BS-Arch- Adam Bielański
Standard budynku Klasa A
Strona www obiektu https://www.regentoffice.pl/
Powierzchnia całkowita 10 800m2
Powierzchnia użytkowa 5061 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową? 97 %
Wysokość 24,93
Liczba kondygnacji naziemnych 5
Liczba kondygnacji podziemnych 2
Nazwa obiektu
Regent Office
Lokalizacja
ul. Prądnicka 20A
Data oddania do użytku
2016
Inwestor
Herbewo International S.A.
Deweloper
Herbewo International S.A.
Generalny wykonawca
KPB Cracovia
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
BS-Arch- Adam Bielański
Standard budynku
Klasa A
Strona www obiektu
Powierzchnia całkowita
10 800m2
Powierzchnia użytkowa
5061 m2
Jaki procent powierzchni użytkowej pełni funkcję biurową?
97 %
Wysokość
24,93
Liczba kondygnacji naziemnych
5
Liczba kondygnacji podziemnych
2
Ogólny opis projektu Zaprojektowany budynek biurowy przy ul. Prądnickiej 20a stanowi wyznacznik i odniesienie dla przyszłej zabudowy całej okolicy. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum miasta, powiązanej z jakością nowoczesnej przestrzeni biurowej, obiekt ten ma szansę stać sie rozpoznawalnym punktem na mapie Krakowa. Bryła budynku podzielona została na dwie części - frontową z wykończeniem cegłą i kamiennymi akcentami wokół okien, oraz tylną, w której zastosowano wykończenia jasnym tynkiem. Nieregularny układ okien łamie monotonię długiej na ponad 60 metrów ściany, a części frontowej lekkości dodają dodatkowo przeszklenia, wysokie na dwie kondygnacje. Podcięcie budynku w parterze, ze ścianami kurtynowymi foyer i części restauracyjnej daje wrażenie zawieszenia bryły ponad terenem. Tradycyjna cegła frontowej części oraz miękkie kształty bryły, połączone z zielenią na dachu nawiązują do architektury pobliskiego Fortu Kleparz, a tynkowana część tylna koresponduje z tradycyjnymi elewacjami szpitala wojskowego. Przy projektowaniu budynku zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch zabytkowych drzew. Przed i pod budynkiem zaprojektowano plac sięgający do ulicy Prądnickiej, łącząc ciąg pieszy ulicy ze strefą wejściową. Obsługa komunikacyjna odbywa się wzdłuż północnej granicy działki, rampami prowadzącymi do garażu i placu dostaw na tyłach budynku. Budynek został podzielony na następujące strefy funkcjonalne: pięciokondygnacyjna część biurowa, połączona z dwiema podziemnymi kondygnacjami garażu, a we frontowej część parteru wydzielony moduł restauracji. Na dachu budynku i na zadaszeniu kondygnacji technicznej mamy do dyspozycji urządzoną przestrzeń zieloną, która ściśle koresponduje z otoczeniem. Dopełnieniem relaksu na tarasach jest widok historycznej sylwety miasta z Zamkiem Królewskim w centralnym punkcie oraz rysującymi się w oddali w słoneczne dni szczytami Beskidów i Tatr.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe W 2016 roku HERBEWO ukończyło budowę nowego biurowca, Regent Office przy ul. Prądnickiej w Krakowie. Biurowiec z oryginalną strefą relaksu – zielonym dachem z winnicą stanowi unikatowe miejsce na mapie krakowskiego rynku biurowego. Zielony taras biurowca to wizualne przedłużenie Parku Krakowskiego, zaś ceglana bryła budynku nawiązuje do fortów znajdujących się przy Nowym Kleparzu. Przy biurowcu znajduje się ogród różany. Główna funkcja budynku to funkcja biurowa. Wydzielono również część restauracyjną, w której mieści się restauracja Fresh. Firmie HERBEWO zależy aby harmonijnie wpisywać budynki w przestrzeń miejską i aby komfort pracy w powierzchniach biurowcych na wynajem był optymalny – zielone dachy i oryginalne ogrody to specjalność firmy.
Najemcy obiektu - Grand Parade - Zooplus - Onwelo - Guidewire - restauracja Fresh
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Bryła budynku podzielona została na dwie części - frontową z wykończeniem cegłą (ręcznie formowana i wypalana metodą tradycyjną) i kamiennymi akcentami ( z piaskowca) wokół okien, oraz tylną, w której zastosowano wykończenia jasnym tynkiem. Nieregularny układ okien łamie monotonię długiej na ponad 60 metrów ściany, a części frontowej lekkości dodają dodatkowo przeszklenia, wysokie na dwie kondygnacje. Podcięcie budynku w parterze, ze ścianami kurtynowymi foyer i części restauracyjnej daje wrażenie zawieszenia bryły ponad terenem. Tradycyjna cegła frontowej części oraz miękkie kształty bryły, połączone z zielenią na dachu nawiązują do architektury pobliskiego Fortu Kleparz, a tynkowana część tylna koresponduje z tradycyjnymi elewacjami szpitala wojskowego. Przy projektowaniu budynku zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch zabytkowych drzew.
Opis zagospodarowania terenu wokół budynku Wokół budynku zachowano dwa zabytkowe drzewa - wiązy jesionolistne - projekt architektoniczny został specjalnie dostosowany do tego, aby je ocalić. Przy budynku znajduje się ogród różany, zasadzono rośliny okrywowe, rododendrony drzewiaste, funkie, jałowce, cisy, kostrzewy, irgi, graby w donicach. Na dachu biurowca firma HERBEWO przeprowadziła eksperyment z nasadzeniem winorośli w donicach. Po roku czasu od nasadzeń- winorośle owocują. Na zielonym dachu rośnie trawa oraz całoroczne sukulenty. Na wiacie śmietnikowej pnie się hedera helix. W donicach wokół biurowca rosną sezonowo barwne rośliny kwiatowe. Mała architektura (ławki/ wiata śmietnikowa/ kosze na śmieci/stojaki na rowery) współgra z projektem architektonicznym. Ponadto na dachu biurowca w 2017 roku została postawiona pergola, po której piąć będzie się winorośl. Przed budynkiem znajdują się stojaki dla rowerów.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) W biurowcu znajduje się dwupoziomowy parking podziemny na 100 miejsc parkingowych. Na każdym poziomie parkingu podziemnego znajdują się miejsca parkingowe dla rowerów (120 miejsc w sumie). Przy wyjściu z parkingu znajdują się szatnie z łazienkami dla rowerzystów. Przed budynkiem znajdują się stojaki dla rowerów.
Informacje o udogodnieniach dla pracowników (np. stojaki na rowery, punkty usługowe typu kawiarnia, poczta, itp.) - zewnętrzne stojaki na rowery - stojaki na rowery na parkingu podziemnym - restauracja Fresh - leżaki na dachu - ławki na dachu oraz wokół budynku - Zielona strefa relaksu- winnica na dachu - punkty usługowe- w Centrum Biurowym Herbewo--> 300 m od Regent Office (5 min spacerkiem) znajdują się: poczta, fitness club, basen, sklep spożywczy, bankomaty, bank, punkt krawiecki, kantor, sklep ze zdrową żywnością, restauracja eko Zielone Tarasy, apteka, usługi prawne, szkoła językowa, centrum medyczne Luxmed, Urząd Stanu Cywilnego i inne. 10 min od biurowca znajduje się targ z produktami spożywczymi najlepszej jakości- Nowy Kleparz.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii PRZYJAZNY UŻYTKOWNIKOWI OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków) Projekt łączy spuściznę architektury krakowskiej z nowoczesnością oraz rozwiązaniami ekologicznymi. Z okien widok na zieleń. Zielony dach ze strefą relaksu sprzyja kreatywności pracowników. Do budynku łatwo dojechać komunikacją miejską (Nowy Kleparz oraz Dworzec Towarowy). 120 miejsc dla rowerzystów oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów -to rozwiązanie proekologiczne oraz promujące zdrowy styl życia. Na parkingu 100 miejsc dla samochodów. Liczne punkty usług i Kleparz nieopodal.
Ogólny opis projektu
Zaprojektowany budynek biurowy przy ul. Prądnickiej 20a stanowi wyznacznik i odniesienie dla przyszłej zabudowy całej okolicy. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum miasta, powiązanej z jakością nowoczesnej przestrzeni biurowej, obiekt ten ma szansę stać sie rozpoznawalnym punktem na mapie Krakowa. Bryła budynku podzielona została na dwie części - frontową z wykończeniem cegłą i kamiennymi akcentami wokół okien, oraz tylną, w której zastosowano wykończenia jasnym tynkiem. Nieregularny układ okien łamie monotonię długiej na ponad 60 metrów ściany, a części frontowej lekkości dodają dodatkowo przeszklenia, wysokie na dwie kondygnacje. Podcięcie budynku w parterze, ze ścianami kurtynowymi foyer i części restauracyjnej daje wrażenie zawieszenia bryły ponad terenem. Tradycyjna cegła frontowej części oraz miękkie kształty bryły, połączone z zielenią na dachu nawiązują do architektury pobliskiego Fortu Kleparz, a tynkowana część tylna koresponduje z tradycyjnymi elewacjami szpitala wojskowego. Przy projektowaniu budynku zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch zabytkowych drzew. Przed i pod budynkiem zaprojektowano plac sięgający do ulicy Prądnickiej, łącząc ciąg pieszy ulicy ze strefą wejściową. Obsługa komunikacyjna odbywa się wzdłuż północnej granicy działki, rampami prowadzącymi do garażu i placu dostaw na tyłach budynku. Budynek został podzielony na następujące strefy funkcjonalne: pięciokondygnacyjna część biurowa, połączona z dwiema podziemnymi kondygnacjami garażu, a we frontowej część parteru wydzielony moduł restauracji. Na dachu budynku i na zadaszeniu kondygnacji technicznej mamy do dyspozycji urządzoną przestrzeń zieloną, która ściśle koresponduje z otoczeniem. Dopełnieniem relaksu na tarasach jest widok historycznej sylwety miasta z Zamkiem Królewskim w centralnym punkcie oraz rysującymi się w oddali w słoneczne dni szczytami Beskidów i Tatr.
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe
W 2016 roku HERBEWO ukończyło budowę nowego biurowca, Regent Office przy ul. Prądnickiej w Krakowie. Biurowiec z oryginalną strefą relaksu – zielonym dachem z winnicą stanowi unikatowe miejsce na mapie krakowskiego rynku biurowego. Zielony taras biurowca to wizualne przedłużenie Parku Krakowskiego, zaś ceglana bryła budynku nawiązuje do fortów znajdujących się przy Nowym Kleparzu. Przy biurowcu znajduje się ogród różany. Główna funkcja budynku to funkcja biurowa. Wydzielono również część restauracyjną, w której mieści się restauracja Fresh. Firmie HERBEWO zależy aby harmonijnie wpisywać budynki w przestrzeń miejską i aby komfort pracy w powierzchniach biurowcych na wynajem był optymalny – zielone dachy i oryginalne ogrody to specjalność firmy.
Najemcy obiektu
- Grand Parade - Zooplus - Onwelo - Guidewire - restauracja Fresh
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Bryła budynku podzielona została na dwie części - frontową z wykończeniem cegłą (ręcznie formowana i wypalana metodą tradycyjną) i kamiennymi akcentami ( z piaskowca) wokół okien, oraz tylną, w której zastosowano wykończenia jasnym tynkiem. Nieregularny układ okien łamie monotonię długiej na ponad 60 metrów ściany, a części frontowej lekkości dodają dodatkowo przeszklenia, wysokie na dwie kondygnacje. Podcięcie budynku w parterze, ze ścianami kurtynowymi foyer i części restauracyjnej daje wrażenie zawieszenia bryły ponad terenem. Tradycyjna cegła frontowej części oraz miękkie kształty bryły, połączone z zielenią na dachu nawiązują do architektury pobliskiego Fortu Kleparz, a tynkowana część tylna koresponduje z tradycyjnymi elewacjami szpitala wojskowego. Przy projektowaniu budynku zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch zabytkowych drzew.
Opis zagospodarowania terenu wokół budynku
Wokół budynku zachowano dwa zabytkowe drzewa - wiązy jesionolistne - projekt architektoniczny został specjalnie dostosowany do tego, aby je ocalić. Przy budynku znajduje się ogród różany, zasadzono rośliny okrywowe, rododendrony drzewiaste, funkie, jałowce, cisy, kostrzewy, irgi, graby w donicach. Na dachu biurowca firma HERBEWO przeprowadziła eksperyment z nasadzeniem winorośli w donicach. Po roku czasu od nasadzeń- winorośle owocują. Na zielonym dachu rośnie trawa oraz całoroczne sukulenty. Na wiacie śmietnikowej pnie się hedera helix. W donicach wokół biurowca rosną sezonowo barwne rośliny kwiatowe. Mała architektura (ławki/ wiata śmietnikowa/ kosze na śmieci/stojaki na rowery) współgra z projektem architektonicznym. Ponadto na dachu biurowca w 2017 roku została postawiona pergola, po której piąć będzie się winorośl. Przed budynkiem znajdują się stojaki dla rowerów.
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
W biurowcu znajduje się dwupoziomowy parking podziemny na 100 miejsc parkingowych. Na każdym poziomie parkingu podziemnego znajdują się miejsca parkingowe dla rowerów (120 miejsc w sumie). Przy wyjściu z parkingu znajdują się szatnie z łazienkami dla rowerzystów. Przed budynkiem znajdują się stojaki dla rowerów.
Informacje o udogodnieniach dla pracowników (np. stojaki na rowery, punkty usługowe typu kawiarnia, poczta, itp.)
- zewnętrzne stojaki na rowery - stojaki na rowery na parkingu podziemnym - restauracja Fresh - leżaki na dachu - ławki na dachu oraz wokół budynku - Zielona strefa relaksu- winnica na dachu - punkty usługowe- w Centrum Biurowym Herbewo--> 300 m od Regent Office (5 min spacerkiem) znajdują się: poczta, fitness club, basen, sklep spożywczy, bankomaty, bank, punkt krawiecki, kantor, sklep ze zdrową żywnością, restauracja eko Zielone Tarasy, apteka, usługi prawne, szkoła językowa, centrum medyczne Luxmed, Urząd Stanu Cywilnego i inne. 10 min od biurowca znajduje się targ z produktami spożywczymi najlepszej jakości- Nowy Kleparz.
Dlaczego uważasz, że ten obiekt powinien wygrać w kategorii PRZYJAZNY UŻYTKOWNIKOWI OBIEKT BIUROWY ROKU? (opis max. 500 znaków)
Projekt łączy spuściznę architektury krakowskiej z nowoczesnością oraz rozwiązaniami ekologicznymi. Z okien widok na zieleń. Zielony dach ze strefą relaksu sprzyja kreatywności pracowników. Do budynku łatwo dojechać komunikacją miejską (Nowy Kleparz oraz Dworzec Towarowy). 120 miejsc dla rowerzystów oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów -to rozwiązanie proekologiczne oraz promujące zdrowy styl życia. Na parkingu 100 miejsc dla samochodów. Liczne punkty usług i Kleparz nieopodal.